» » iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı

 

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı

Yazar: pLexTor57 Tarih 3-06-2014, 05:40, Gösterim: 1 964

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


Sunduğu iPhone modelleri ve mobil işletim sistemi ile büyük satış başarılarına ulaşan Apple, akıllı telefon pazarının en önemli isimlerinden biri olmaya devam ediyor.
Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz yıl iOS 7‘i son olarak da iOS 7.1′i kullanıcıları için sunmuştu. Daha renkli olarak gelen iOS 7 birçok özelliği de beraberinde getirdi. Apple’ın bu yıl için beklenen yeni işletim sistemi iOS 8‘de sonunda tanıtıldı.Gelen ilk açıklamalara göre iOS 8, iOS 7 ile benzer tasarımlara sahip olacak. Yeni işletim sisteminin en dikkat çeken özelliği ise bildirimlerin, kilit ekranı veya herhangi bir uygulamada iken cevaplanabilmesi olarak göze çarpıyor.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


iOS 8′in tanıtılması ile birlikte ortaya çıkan diğer bir detay ise sık kullandığınız kişileri çoklu görev ekranının üste tarafındaki bölgeye ekleyebilirsiniz. bu sayede daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. İyi bir yazım deneyimi için QuickType isimli yeni klavyede iOS 8 ile birlikte sunulan yeniliklerden.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


iOS 8 ile birlikte mesajlaşma konusu da yenilendi. Grup Mesajlaşması adı verilen bu özellik sayesinde iMessage yardımı ile çoklu görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca grup mesajlaşması esnasında buluşma kararı aldığınızda kolayca lokasyonunuzu tüm grup ile paylaşabileceksiniz. iOS 8 ile yenilenen mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a biraz daha benzemiş.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


Diğer bir yenilik ise çocuk güvenliği konusunda geliştirilmiş. Apple daha önce çocukların aldıkları binlerce dolarlık uygulamalardan dolayı başı derde girmişti. Apple iOS 8 ile bunun önüne geçmeye çalışmış. Geliştirdiği sistem sayesinde satın alınmak istenen uygulamada kredi kartının onayı gerekiyor.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


Yeni fotoğraf uygulaması sayesinde daha fazla iCloud alanına gerek duyulacak. Bu yeni fotoğraf uygulaması 2015 yılında Mac bilgisayarlar için de sunulacak. iCloud alanı satın almakta ucuzlayacak. Shazam desteği bulunan kişisel sesli asistan Siri, iOS 8 ile birlikte daha güçlü. Yenilenen Siri’nin Türkçe dil desteğine sahip olmadığını da belirtelim.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 8, sağlığa akabinde sağlıkla ilgili uygulamalara da önem veriyor. Health Kit uygulaması sayesinde anlaşmalı hastanelerden randevu alabilir, iOS ile uyumlu giyilebilir cihazlar yardımı ile sağlık verilerinizi kontrol edebilirsiniz.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı


Eğer bir geliştirici hesabına sahip olabilirseniz, iOS 8′i denemek için bu gün başlayan beta testlerine katılabilirsiniz. Yeni işletim sistemi iOS 8, Apple’ın 4 yıl önceki sunmuş olduğu iPhone 4‘e gelmedi. Güncelleme en az iPhone 4S, iPod Touch 5 veya iPad 2 cihazlarına gelecek.

iOS’un son sürümü iOS 8 tanıtıldı

Kategori: GSM / HABERLER

Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.
Bilgilendirme
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.